salon   sypialnia   pokój dziecięcy   kuchnia   łazienka   dekoracje   wnętrza   dodatkowe wyposażenie   rtv⁄agd  
Autor:  Dodano: 2020-03-31

Bosch czy Electrolux? - 2 modele, które znacząco pomogą zadbać o dom


O tym, że w domu musi być czysto, wie chyba każdy. Trudno jednak zadbać o porządek bez odpowiedniego sprzętu. O utrzymanie czystości podłóg najlepiej zadbamy, zaopatrując się w dobry odkurzacz. Wbrew pozorom nie jest to zadanie proste, co łatwo stwierdzi każdy, kto uda się do sklepu AGD. Liczba modeli, wyposażonych w najróżniejsze opcje przyprawić może o zawrót głowy. A przecież każdy zdaje sobie sprawę, że części z tych opcji nie wykorzystamy, po co więc wydawać niepotrzebnie gotówkę? Znacznie lepiej wybrać model, który dokładnie będzie odpowiadał naszym potrzebom, w dodatku jego cena nie będzie przyprawiała o ból głowy. Którym odkurzaczom warto się przyjrzeć w pierwszej kolejności?
  1. Bosch BWD421PRO

  2. Electrolux UltraOne EUO93DB

  3. Podsumowanie

Bosch BWD421PRO

Bosch to firma znana ze swej solidności i już na pierwszy rzut oka widać, iż ten sprzęt potwierdza regułę. Dwunastometrowy kabel zasilający pozwala na swobodne poruszanie się nawet po dużym pomieszczeniu, a potężna moc wejściowa, wynosząca dwa tysiące sto watów jest gwarancją zachowania czystości nawet przy dużych zabrudzeniach. Dodatkowo sprzęt ten jest wyposażony w filtr HEPA, który skutecznie usuwa nawet najdrobniejsze pyłki, skrawki pleśni i drobiny kurzu. Jest to bardzo ważne zwłaszcza dla alergików, którzy wykorzystując ten model mogą skutecznie zadbać o swoje zdrowie. Posiadaczy dywanów ucieszy funkcja prania, dzięki której wszelkie nawierzchnie wykonane z tkanin zostaną skutecznie oczyszczone. Odkurzacz pozwala również na wyczyszczenie tapicerki, więc wykorzystać go do zachowania czystości niektórych łóżek i foteli. Nie trzeba również stosować mopa, gdy przypadkiem wyleje nam się coś na podłogę lub goście naniosą nieco błota na korytarz podczas deszczowej aury. Odpowiednia końcówka pozwala na natychmiastowe usunięcie zabrudzeń i zachowanie czystości nawet w nagłych przypadkach. Bosch BWD421PRO z pewnością zadowoli również posiadaczy czworonogów, które co jakiś czas pozbywają się sierści. Usunięcie włosi z dywanu czy podłogi zawsze stanowi wyzwanie, lecz z pomocą tego odkurzacza staje się znacznie łatwiejsze. Wady? Trudno takie znaleźć, choć niektórzy mogą narzekać na brak wskaźnika naładowania baterii czy zapełnienia worka. Tym niemniej jest to sprzęt, który można z czystym sumieniem polecić każdej osobie, której zależy na czystości w gospodarstwie domowym.

Electrolux UltraOne EUO93DB

Ten model jest znacznie tańszy od poprzednika, co wcale nie znaczy, że gorszy. Electrolux UltraOne EUO93DB ma bowiem asa w rękawie – to filtr Allergy Plus, który wyłapuje nawet 99,95 % wszystkich zanieczyszczeń. Możemy być pewni, iż w naszym domu zapanuje wręcz doskonała czystość. Posiada on jeszcze jedną ciekawą innowację – miękkie kółka, dzięki którym nie tylko nie zarysujemy parkietu, ale również sprzątanie będzie znacznie bardziej komfortowe. Odkurzacz posiada syntetyczny worek na śmieci o pojemności pięciu litrów, ma również wskaźnik napełnienia worka, dzięki któremu wiemy, kiedy należy o wymienić na nowy. W wyposażeniu znajduje się także ssawko-szczotka, którą można w zależności od potrzeb wykorzystywać do czyszczenia parkietu lub dywanu – wystarczy odpowiednio ustawić przełącznik.

Podsumowanie

Który model wybrać? Choć Bosch BWD421PRO wydaje się być lepszy, jednak jest sporo droższy od rywala. Z kolei Electrolux UltraOne EUO93DB posiada ciekawy filtr antyalergiczny, nie posiada co prawda tylu opcji co konkurent ale jest bardzo efektywny, a jeśli chodzi o działanie antyalergiczne można powiedzieć, iż oba modele stoją na konkurencyjnym poziomie. Jedno jest pewne – zarówno Bosch, jak i Electrolux w swojej klasie są godnymi graczami i niezależnie od tego, który z modeli bardziej przypadnie nam do gustu nie będziemy żałować swej decyzji. Można się o tym przekonać zaglądając na https://www.oleole.pl/odkurzacze.bhtml© 2004 - 2020 Herbert Grossfuss Media

Kontakt Tagi