salon   sypialnia   pokój dziecięcy   kuchnia   łazienka   dekoracje   wnętrza   dodatkowe wyposażenie   rtv⁄agd  
Autor:  Dodano: 2021-05-05

Meble drewniane - 3 powody, dla których warto w nie zainwestować


Ze względu na swój uniwersalny, a jednocześnie wiecznie modny charakter, meble drewniane wybiera miliony użytkowników na całym świecie. Są wytrzymałe, trwałe i komfortowe w użytkowaniu, a co ważne, pasują do niemal każdego wnętrza.  1. Meble drewniane a zdrowie
  2. Trwałe meble drewniane
  3. Ponadczasowa elegancja

Drewno to materiał naturalny, którego używa się w przemyśle meblarskim już od wielu lat. Stosunkowo łatwo można nadać mu pożądany kształt, a ze względu na to, że poszczególne rodzaje drewna mają swój unikalny wzór, każdy mebel jest inny i niepowtarzalny.

Meble drewniane a zdrowie

Choć kupując meble, w pierwszej kolejności zwraca się uwagę na ich wygląd, to niebagatelne znaczenie ma również ich wpływ na zdrowie człowieka. W tym kontekście meble drewniane wygrywają z innymi, ponieważ drewno jako materiał naturalny posiada liczne właściwości sprzyjające utrzymaniu homeostazy ludzkiego organizmu. Przede wszystkim, materiał ten jest przyjazny dla alergików - nie elektryzuje się, przez co nie przyciąga tak wielu drobinek kurzu jak meble z innych materiałów. Co więcej, drewno posiada właściwości higroskopijne, a więc absorbuje i oddaje wilgoć z otoczenia. Dzięki temu nie tylko wpływa na odpowiedni mikroklimat we wnętrzu, ale również przetrwa w niemal każdych warunkach.

Trwałe meble drewniane

Za jedną z największych zalet mebli drewnianych uznaje się ich trwałość. Choć zwykle nie należą do najtańszych, inwestycja w dobrej jakości komplet mebli z drewna szybko się zwraca. Wszystko dzięki ich wytrzymałości oraz wysokiej odporności na zniszczenie. Tego rodzaju meble mogą z powodzeniem służyć przez wiele lat, nie tylko w pokoju dziennym, sypialni czy biurze, ale również w pokoju dziecięcym. O trwałości i uniwersalności mebli drewnianych świadczy fakt, że używa się ich również w pomieszczeniach, w których meble są narażone na częsty kontakt z wilgocią, a więc w kuchni czy łazience. Drewniane meble kuchenne czy łazienkowe są odpowiednio zabezpieczone, dzięki czemu nie pęcznieją i nie niszczą się pod wpływem kontaktu z wodą.

Ponadczasowa elegancja

Dobrej jakości meble drewniane prezentują się bardzo elegancko i wytwornie. Pasują do wielu wnętrz, a dzięki bogatej gamie kolorów i fasonów, można je dopasować zarówno do pomieszczeń urządzonych w stylu skandynawskim, jak i romantycznym czy vintage. Te meble są odporne na upływ czasu - starzeją się, jednak proces ten nadaje im jedynie charakteru i wyjątkowości, dzięki której po latach wyglądają jeszcze lepiej niż zaraz po zakupie.© 2004 - 2022 Herbert Grossfuss Media

Kontakt Tagi