salon   sypialnia   pokój dziecięcy   kuchnia   łazienka   dekoracje   wnętrza   dodatkowe wyposażenie   rtv⁄agd  
Autor: Jakie płytki sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach?  Dodano: 2022-06-30

Jakie płytki sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach?


Obecnie panujące trendy w aranżacji wnętrz ukierunkowane są na urządzanie pomieszczeń w stylu nowoczesnym. Nie jest to wyłącznie podyktowane przez modę, ale przede wszystkim przez dopasowanie tego trendu do gustu współczesnych ludzi. Cechą charakterystyczną nowoczesnego jest minimalizm, funkcjonalność i prostota. Domownicy mają odczuwać przestronność i dostrzegać harmonijną całość. Stworzony azyl ma być odległy od codziennego zgiełku i pośpiechu. W tych wnętrzach nie ma miejsca na przypadek. Wszystko musi być ze sobą spójne, dlatego wybór płytek do pomieszczeń nie może być przypadkowy. Muszą odpowiadać warunkom podyktowanym przez nowoczesne aranżacje.Czym charakteryzują się nowoczesne wnętrza?

W stylu nowoczesnym dostrzegalna jest przede wszystkim lekkość, przejrzystość i praktyczność. Te trzy cechy stanowią jego inspirację i bezdyskusyjnie są one tożsame ze sposobem życia do którego dąży społeczeństwo. Kluczowe jest, aby wnętrze było jednocześnie proste, a zarazem funkcjonalne. Minimalizowana jest ilość dekoracji. W nowoczesnych wnętrzach nie można spotkać ornamentów i ozdobnych dekorów. Dostrzegalne jest zachowanie prostej linii mebli, są one stonowane. W tych wnętrzach można dostrzec przestrzenność, czystość i ład. 

W nowoczesnych wnętrzach powinno się znaleźć miejsce na zastosowanie nowoczesnych materiałów, tj. beton, plastik, szkło. Jednak bardzo dobrze wygląda cegła. Całość powinna być zestawiona z surowym drewnem, co pozwoli na uzyskanie pożądanej przytulności we wnętrzu. Drewno może być zastosowane zarówno w meblach jak i przede wszystkim na podłodze. Współcześnie stosowane rozwiązania sprawiają, że podłogi nie muszą być w rzeczywistości wykonane z drewna, ale wyglądają jak prawdziwe. Nowoczesne technologie umożliwiają stworzenie rewelacyjnego efektu drewna na płytce, co łączy estetykę z praktycznością. Zastosowanie płytek w nowoczesnych wnętrzach dodatkowo podnosi ich funkcjonalność, ponieważ ten rodzaj podłogi jest bardzo prosty do utrzymania w czystości i nie jest aż drogi jak naturalne, drewniane deski podłogowe. 

Jakie płytki pasują do nowoczesnych pomieszczeń?

Płytki są niemalże obowiązkowym elementem wielu pomieszczeń. Stosowane są nie tylko w łazienkach i kuchniach. Bardzo dużym powodzeniem wśród kupujących cieszą się kafelki w stylu nowoczesnym. Cechują się one oszczędnością, minimalizmem w dekoracji. Równolegle zachowują także bardzo wysoki poziom estetyki. Płytki do nowoczesnym wnętrz mogą być zarówno białe, czarne, a przede wszystkim wybór może paść na te, które są wizualnie zbliżone do koloru drewna. Styl nowoczesny umożliwia odejście od standardowych kształtów, ponieważ za pomocą płytek można nakreślić styl, w którego kierunku zmierza cała aranżacja. Jednocześnie wybór tańszych, niskiej jakości płytek nie jest najlepszym posunięciem. Są one o wiele słabsze w nieustannej eksploatacji, dlatego nawet po krótkim czasie użytkowania prezentują się nieestetycznie. Należy pamiętać, że koszt wymiany płytek jest ogromną inwestycją finansową ze względu na fakt, że rosną ceny świadczonych usług. Stąd lepszym rozwiązaniem jest wybór dobrej jakości, trwałych płytek, które będą stanowiły podstawę i wskazywały gust właścicieli. Równolegle w nowoczesnym stylu muszą stanowić tło, które będzie posiadało przestrzeń na inne elementy wystroju i nie będą nadmiernie przytłaczały. 

Saloni Vector - dlaczego warto w nie zainwestować?

Osoby, które urządzają swoje mieszkanie lub dom w stylu nowoczesnym bardzo często decydują się na wybór płytek Saloni Vector. Są one ponadczasowe. Charakteryzują się jednocześnie minimalizmem jak i prostotą, jednak posiadają swój urok, który jest trudny do powtórzenia lub naśladowania. Nawiązują do często spotykanej jodełki, jednak oferują coś więcej niż ta forma. Wąskie paski imitujące drewno rewelacyjnie prezentują się na podłodze, jednak nie tylko we wnętrzach nowoczesnych. Stanowią znakomitą bazę wyjściową do różnych aranżacji, ponieważ neutralna barwa doskonale będzie wyglądała z innymi kolorami, nawet żywszymi. 

Dodatkowo, płytki Saloni Vector są wysokiej jakości, dlatego znakomicie prezentują się i dodają wnętrzu klasy. Płytki o wymiarze 40x120 są bardzo szybkie w ułożeniu, dlatego fachowcy o wiele szybciej zrealizują usługę. Bez większych obaw można je zastosować w innych pomieszczeniach niż łazienka. Świetnie będą się prezentowały w salonie, kuchni, korytarzu. Można zastosować je także w biurach, czy innych miejscach, gdzie obecność płytek ułatwia utrzymanie czystości, a również utrzymać standardy miejsca.© 2004 - 2023 Herbert Grossfuss Media

Kontakt Tagi