salon   sypialnia   pokój dziecięcy   kuchnia   łazienka   dekoracje   wnętrza   dodatkowe wyposażenie   rtv⁄agd  
Autor:  Dodano: 2022-07-12

Ubezpieczenie murów — czy taka polisa wystarczy


Możesz ubezpieczyć mieszkanie w różnym zakresie. Ubezpieczenie murów wchodzi w skład najbardziej podstawowej polisy. Czy taka decyzja faktycznie się opłaca i zapewni Ci odpowiednią ochronę? Czym właściwie jest ubezpieczenie murów? Jaka jest wówczas maksymalna suma ubezpieczenia i orientacyjna składka? Tego dowiesz się z dzisiejszego artykułu.Ubezpieczenie murów — co to właściwie oznacza

W umowach ubezpieczeniowych, za mury uznaje się ściany oraz stropy. Polisa obejmuje zazwyczaj ochronę przed negatywnymi skutkami warunków atmosferycznych czy pożaru. Ubezpieczenie murów jest oferowane najczęściej wraz z ubezpieczeniem elementów stałych, takich jak drzwi, czy okna. Warto wiedzieć, że za element stały w mieszkaniu lub w domu uznaje się wyposażenie, którego nie można zabrać ze sobą, uprzednio nie niszcząc go.

Ubezpieczenie murów, a maksymalna suma ubezpieczenia i wysokość składki

Maksymalna suma ubezpieczenia zależy oczywiście od ofert konkretnego ubezpieczyciela oraz od szeregu czynników, takich jak choćby rynkowa wartość mieszkania;tego, na którym piętrze się znajduje oraz od Twojej historii jako ubezpieczyciela. Przykładowo, maksymalna suma ubezpieczenia mieszkania, w przypadku wariantu podstawowego, tzn. murów oraz elementów stałych, może wynieść nawet 1,5 mln zł, a szacowana składka ok. 570 zł.

Ubezpieczenie murów — czy taka ochrona wystarczy

Decydując się na ubezpieczenie mieszkania, warto przeanalizować swoje potrzeby oraz to, na wypadek jakich zdarzeń chcesz się zabezpieczyć. Po szczegółowej analizie może się bowiem okazać, że ubezpieczenie murów to zdecydowanie za mało. Na szczęście oferta ubezpieczeniowa jest na tyle szeroka, że możesz dopasować ją tak, by zapewnić sobie maksymalną ochronę. O jak rozszerzeniach warto pomyśleć? To zależy oczywiście od Twojej indywidualnej sytuacji, ale biorąc pod uwagę, najczęstsze ryzyka przyda się:

Ubezpieczenie na wypadek kradzieży z włamaniem

 Według policyjnych statystyk, liczba włamań, z roku na rok, rośnie, a pomysłowość rabusiów nie zna granic. Bez odpowiedniej polisy, finansowe konsekwencje kradzieży i włamania, spadną na Ciebie.

Ubezpieczenie ruchomości domowych

Ruchomości domowe są to inaczej rzeczy ruchome, które stanowią wyposażenie mieszkania lub domu. Za takie ruchomości uznaje się m.in. telewizor, wolnostojący sprzęt kuchenny lub narzędzia. Dokładną definicję tego pojęcia znajdziesz w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

OC w życiu prywatnym

OC, czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, znane jest każdemu kierowcy. A jak działa OC w życiu prywatnym? Polisa ta zadziała, jeśli wyrządzisz szkodę osobom trzecim. Przykładem takiej sytuacji jest np. zalanie sąsiada. Dzięki tej polisie nie poniesiesz konsekwencji finansowych takiego zdarzenia.

Ubezpieczenie na wypadek powodzi

Ta polisa chroni Cię przed negatywnymi skutkami ulewy lub podniesienia się wód, na skutek deszczu. Ubezpieczenie na wypadek powodzi przyda się szczególnie wtedy, kiedy mieszkasz na terenach zalewowych.

Home assistance

Uszkodzona uszczelka? Problem z wyskakującymi korkami? Jeśli nie masz wśród swoich znajomych zaufanej “złotej rączki”, rozważ rozszerzenie ochrony o home assistance.

Ubezpieczenie murów — podsumowanie

Ubezpieczenie murów wystarczy, by uzyskać kredyt. W praktyce jednak podstawowy zakres polisy może nie zapewnić Ci odpowiedniej ochrony. Nie chodzi jednak o to, by od razu zdecydować na najszerszy zakres ubezpieczenia mieszkania, ale o to, by dopasować ją do swoich potrzeb.© 2004 - 2024 Herbert Grossfuss Media

Kontakt Tagi