salon   sypialnia   pokój dziecięcy   kuchnia   łazienka   dekoracje   wnętrza   dodatkowe wyposażenie   rtv⁄agd  
Autor:  Dodano: 2022-11-18

Rolety wewnętrzne czy zewnętrzne - czym się kierować przy wyborze?


Rolety wewnętrzne czy zewnętrzne? Każda propozycja ma zalety i wady, pozwala na uzyskanie innych efektów.W zależności od tego, czy bardziej interesuje Cię funkcja dekoracja i ochrona przed nasłonecznieniem, czy zachowanie odpowiedniej temperatury we wnętrzach, możesz zdecydować się na rolety zewnętrzne lub wewnętrzne. Zawsze warto wybierać rozwiązania w pełni spełniające aktualne potrzeby.

 

Rolety wewnętrzne i zewnętrzne - kiedy i jakie wybieramy?

Jeżeli mieszkasz w zielonej okolicy, gdzie naturalny cień dają drzewa, nie musisz martwić się o dodatkowe zabezpieczenia przed nadmiernym nasłonecznieniem i nagrzaniem pomieszczeń latem. Wystarczy, że zastosujesz dekoracyjne, a jednocześnie funkcjonalne rolety wewnętrzne w wersji dzień/noc, plisowane lub rzymskie. Wybór w tym zakresie jest ogromny, dlatego zarówno pod względem wyglądu, jak i dodatkowych funkcji znajdziesz odpowiednie dla siebie rolety.

 

Jeżeli potrzebujesz dodatkowej ochrony wnętrz przed nadmiernym nasłonecznieniem, najlepszym rozwiązaniem są rolety zewnętrzne. Okazują się niezawodne w trakcie upalnego lata, ponieważ zapewniają maksymalny komfort w trakcie pracy i wypoczynku w pomieszczeniach bez nadmiernej ekspozycji na słońce, mocno nagrzanych. Możesz także zdecydować się na zewnętrzne rolety antywłamaniowe, które dodatkowo ochronią Twój dom przed kradzieżą.

 

Zastosowanie i funkcje rolet wewnętrznych i zewnętrznych

Rolety wewnętrzne, ze względu na wyjątkowe walory estetyczne znajdują zastosowanie w wielu polskich domach. Sprawdzają się świetnie w niemal każdym pomieszczeniu tj. kuchni, łazience, salonie, sypialni, gabinecie. Do wyboru jest wiele rodzajów rolet wewnętrznych o przeróżnym zastosowaniu oraz funkcjach dodatkowych. Można wybierać wśród propozycji różniących się kolorem, materiałem, sposobem montażu, wymiarami oraz innymi parametrami. Jest możliwość kupienia rolet o standardowych wymiarach dopasowanych do typowych okien lub można złożyć zamówienie na produkt na wymiar. Stanowią one ciekawy, designerski dodatek do wnętrz.

 

Wybierając rolety rzymskie, możesz zrezygnować całkowicie z firanek oraz zazdrostek, ponieważ masz już piękną dekorację okna. W nowoczesnych wnętrzach można zastosować rolety dzień/noc, które podkreślają charakter przestrzeni i umożliwiają skuteczną regulację napływającego światła. Rolety plisowane bardzo dobrze sprawdzają się we wnętrzach młodzieżowych.

 

W standardowym zastosowaniu rolety zewnętrzne umożliwiają ograniczenie napływu promieni słonecznych do wnętrz, a także zapobiegają ich nagrzewaniu się. Zimą sprawiają, że do pomieszczeń nie trafia zimne powietrze. Stanowią także barierę przed hałasem dobiegającym z ulicy. Wybierając zaawansowany system, jakim są zewnętrzne rolety antywłamaniowe, możesz dodatkowo zabezpieczyć swój dom przed kradzieżą. Dodatkowo warto wziąć pod uwagę, że zaproponowane systemy można zamykać i otwierać zdalnie, przy pomocy aplikacji zainstalowanej na urządzeniu mobilnym, albo przy użyciu pilota. Sterowanie jest więc bardzo nowoczesne i wygodne.

 

Zasilanie rolet: ręczne czy elektryczne?

Zarządzanie roletami zewnętrznymi może odbywać się ręcznie lub automatycznie. System elektryczny umożliwia zdalne sterowanie m.in. przy użyciu pilota lub aplikacji zainstalowanej na smartfonie. Oba rozwiązania mają swoich zwolenników.

 

Zdecydowanie większą wygodą wyróżniają się rolety zewnętrzne z napędem elektrycznym. Wystarczy wcisnąć jeden przycisk na pilocie lub wydać polecenie przez aplikację, aby podnieść lub opuścić rolety.

 

Możesz wyobrazić sobie, jak uciążliwe jest opuszczanie i podnoszenie wszystkich rolet zewnętrznych ręcznie. Trzeba również pamiętać, że konstrukcje są dość duże i ciężkie, dlatego ich obsługa w tym wydaniu nie należy do najłatwiejszych.

 

Zadbaj o bezpieczeństwo dzięki roletom zewnętrznym

Jeżeli chcesz zadbać o dodatkowe zabezpieczenie domu przed nieproszonymi gośćmi, wybierz zewnętrzne rolety antywłamaniowe. To rozwiązanie jest szczególnie polecane dla mieszkańców domów jednorodzinnych, jak i osób mieszkających w bloku na parterze.

 

Antywłamaniowe modele stanowią bardzo solidną zaporę przed włamywaczami. Chronią także wnętrze domu przed ciekawskimi spojrzeniami przechodniów.

 

W co można jeszcze wyposażyć rolety?

Zintegrowana z roletami zewnętrznymi moskitiera to rozwiązanie bardzo popularne, zapewniające skuteczną cyrkulację powietrza, pełne wietrzenie jak i widoczność. Siatka wykonywana zwykle z włókna szklanego zapewnia maksymalną ochronę przed owadami, w szczególności komarami oraz muchami. Możesz swobodnie otworzyć okno, a kot lub pies na pewno nie wyskoczy przez nie. Rolety zewnętrzne z moskitierami to najwyższej jakości produkty dostosowane do potrzeb klienta, jeszcze bardziej ułatwiające życie i zapewniające maksymalny komfort.

 

Wiesz już, które rolety są najlepszym wyborem do Twojego domu? Jeżeli masz nadal wątpliwości, warto poprosić o poradę specjalistę zajmującego się ich sprzedażą oraz dystrybucją. Otrzymasz wskazówki, który typ rolet z odpowiednimi udogodnieniami najlepiej sprawdzi się w Twoim domu, i dlaczego.

 © 2004 - 2023 Herbert Grossfuss Media

Kontakt Tagi